Верховна Рада України ухвалила Закон "Про ратифікацію Конвенції про міжнародні майнові права на рухоме обладнання та Протокол до Конвенції про міжнародні майнові права на рухоме обладнання з питань авіаційного обладнання"

 

6 червня 2012 года

Конвенція передбачає створення та дію міжнародного майнового права на певні категорії рухомого обладнання та пов?язаних з ним прав.

Конвенція застосовується у разі, якщо на момент укладення договору, яким створюється чи який передбачає створення міжнародного майнового права, боржник знаходиться на території Договірної Держави. Той факт, що кредитор знаходиться на території держави, яка не є Договірною Державою, не впливає на застосовність цієї Конвенції.

Відповідно до документа, під час тлумачення цієї Конвенції необхідно брати до уваги її мету, що визначена у преамбулі, її міжнародний характер та необхідність сприяти одноманітності й передбачуваності в її застосуванні.

Питання, які стосуються того, що регулюється цією Конвенцією, і які в ній не вирішені чітко, повинні вирішуватися відповідно до загальних принципів, на яких вона грунтується, або, за відсутності таких принципів, відповідно до застосовного права.

Посилання на застосовне право є посиланнями на норми внутрішнього права держави місцезнаходження суду, які застосовні в силу норм міжнародного приватного права.

Також, згідно із Конвенцією, у разі, якщо держава складається з кількох територіальних одиниць, в кожній з яких діють власні норми права стосовно питання, яке потребує вирішення, і у разі відсутності вказівки на відповідну територіальну одиницю, територіальна одиниця, норми якої повинні застосовуватися, визначається згідно з правом такої держави. За відсутності будь-якої такої норми застосовується право територіальної одиниці, з якою справа пов'язана найтісніше.

Конвенція й Протокол до неї розглядаються та тлумачаться разом як єдиний документ. У разі будь-якої невідповідності між цією Конвенцією та Протоколом, переважну силу має Протокол.

Майнове право створюється як міжнародне майнове право згідно з цією Конвенцію в разі, якщо договір, яким створюється чи який передбачає створення майнового права: укладено в письмовій формі; стосується об'єкта, яким заставодавець, умовний продавець чи лізингодавець мають право розпоряджатися; надає можливість ідентифікувати об'єкт відповідно до Протоколу; та y разі, коли йдеться про договір про забезпечення, надає можливість визначити забезпечені зобов'язання, проте без необхідності зазначення суми чи максимальної суми, що забезпечується.

Ратифікація зазначеної Конвенції та Протоколу до неї, які стануть правовою основою в питаннях закупівлі та лізингу рухомого обладнання в транспортній та космічній галузях, дозволить зменшити ризики іноземних банків-кредиторів та постачальників рухомого обладнання, сприятиме створенню додаткових можливостей у сфері інвестиційної діяльності, встановленню нових економічних зв?язків, а також сприятиме оновленню парку повітряних суден.

 

Джерело: document.UA
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали