Верховна Рада України ухвалила Закон "Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про підроблення медичної продукції та подібні злочини, що загрожують охороні здоров'я"

 

7 червня 2012 года

Конвенцією передбачається встановлення кримінальної відповідальності фізичних осіб за низку злочинів, пов?язаних з підробленням медичної продукції, встановлення відповідальності юридичних осіб за діяльність, аналогічну відповідним злочинам фізичних осіб та за відсутність належного нагляду і контролю, яка призвела до виготовлення підробленої медичної продукції, норми щодо юрисдикції країн у питаннях переслідування за вчинення відповідних діянь, щодо розслідування таких діянь, а також щодо міжнародного співробітництва та моніторингу виконання Конвенції.

Відповідно до Конвенції, її метою є запобігання загрозі охороні здоров?я та боротьба із цим явищем шляхом: забезпечення криміналізації певних дій; захисту прав жертв злочинів, установлених відповідно до цієї Конвенції (згідно із Конвенцією, термін "жертва" означає будь-яку фізичну особу, яка страждає від несприятливих фізичних або психологічних впливів у результаті використання підробленого медичного продукту або медичного продукту, виготовленого, поставленого або розміщеного на ринку без дозволу або без дотримання вимог відповідності, описаних у статті 8); заохочення національного та міжнародного співробітництва. Для забезпечення ефективного виконання Сторонами положень Конвенції вона установлює особливий механізм моніторингу.

Виконання положень цієї Конвенції Сторонами, зокрема, вжиття заходів для захисту прав жертв, "забезпечується без дискримінації за будь-якою ознакою, як-от: статі, раси, кольору шкіри, мови, віку, релігійних, політичних або будь-яких інших переконань, національного або соціального походження, належності до національної меншини, майнового стану, народження, сексуальної орієнтації, стану здоров?я, інвалідності або іншого статусу".

Конвенція стосується медичної продукції, незалежно від того, чи захищена вона правами інтелектуальної власності, чи ні або незалежно від того, чи є вона непатентованою, чи ні, у тому числі аксесуарів, призначених для використання разом з пристроями медичного призначення, а також активних речовин, ексципієнтів, частин та матеріалів, призначених для використання у виробництві медичної продукції.

Згідно із документом, кожна Сторона вживає необхідних законодавчих та інших заходів для визнання злочинами за своїм національним законодавством умисного виготовлення підробленої медичної продукції, активних речовин, ексципієнтів, частин, матеріалів та аксесуарів.

 

Джерело: document.UA
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали