Верховна Рада України ухвалила Закон "Про ратифікацію Угоди між Україною та Португальською Республікою про соціальне забезпечення"

 

22 грудня 2011 года

Угода, підписана 7 липня 2009 р. у м. Лісабон, застосовується до законодавства України щодо: соціального страхування, яке стосується хвороби (тимчасової непрацездатності), вагітності й пологів (материнства), допомоги на поховання, нещасних випадків на виробництві, професійних захворювань і/або смерті з цих причин, безробіття, пенсії за віком, по інвалідності, у зв'язку із втратою годувальника, за вислугу років згідно з законодавством про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування; державної допомоги сім'ям з дітьми в разі народження дитини та догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Стосовно Португальської Республіки Угода застосовується: для системи соціального забезпечення - до законодавства щодо схем соціального забезпечення, що застосовується до більшості працюючих за наймом і самозайнятих осіб, та схем добровільної участі системи страхування щодо призначеної допомоги - у разі хвороби, материнства, батьківства й усиновлення (удочеріння), професійних захворювань, безробіття, інвалідності, досягнення певного віку та смерті; до схеми, що застосовується до допомоги на сімейні витрати підсистеми захисту сімей системи соціального захисту громадян; до схеми відшкодування збитків у зв'язку з нещасними випадками на виробництві.

Угода спрямована на розвиток взаємного співробітництва у сфері соціального захисту населення України та Португальської Республіки та врегулювання питань соціального забезпечення громадян обох держав.

 

Джерело: document.UA
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали