Верховна Рада України ухвалила Закон "Про ратифікацію Угоди про Правила визначення країни походження товарів у Співдружності Незалежних Держав"

 

6 липня 2011 года

Угода спрямована на забезпечення введення в дію нових Правил визначення країни походження товарів у Співдружності Незалежних Держав.

Зазначені Правила діють стосовно товарів, що походять з держав - учасниць Угоди про Правила визначення країни походження товарів у Співдружності Незалежних Держав від 20 листопада 2009 року і знаходяться в торговельному обігу між цими державами, до яких застосовується торговельний режим, передбачений Угодою про створення зони вільної торгівлі від 15 квітня 1994 року.

Зокрема, відповідно до Правил, Порядок визначення країни походження товарів, що ввозяться на митні території держав - учасниць Угоди з третіх країн і вивозяться в треті країни із цих держав, регламентується національним законодавством держав - учасниць Угоди та міжнародними договорами.

Країною походження товару вважається держава - учасниця Угоди, на території якої товар було цілком вироблено чи піддано достатній обробці (переробці) відповідно до цих Правил.

Товарами, цілком виробленими в державі - учасниці Угоди, уважаються:

природні ресурси (корисні копалини та мінеральні продукти, водні, земельні ресурси, ресурси атмосферного повітря), видобуті з надр цієї країни, на її території або в її територіальному морі (іншому водоймищі країни) чи з його дна, або з атмосферного повітря на території цієї країни; продукція рослинного походження, вирощена та (або) зібрана в цій країні; живі тварини, які народилися та яких вирощено в цій країні; продукція, отримана в цій країні від вирощених у ній тварин; продукція, отримана в результаті мисливського та риболовецького промислу в цій країні; продукція морського риболовецького промислу та інша продукція морського промислу, отримана судном цієї країни або орендованим (зафрахтованим) нею; продукція, отримана на борту переробного судна цієї країни виключно з продукції, зазначеної в підпункті "е";

продукція, отримана з морського дна або з морських надр за межами територіального моря цієї країни, за умови, що ця країна має виключні права на розробку цього морського дна чи цих морських надр; відходи та брухт (вторинна сировина), отримані в результаті виробничих або інших операцій з переробки, а також вироби, що були у використанні, зібрані в цій країні й придатні тільки для переробки на сировину; продукція високих технологій, отримана у відкритому космосі на космічних суднах, що належать цій країні або орендованих (зафрахтованих) нею, тощо.

Відповідний проект закону, зареєстрований за №0211, ухвалений із застереженнями.

 

Джерело: document.UA
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали