Верховна Рада України ухвалила Закон "Про ратифікацію Восьмого додаткового протоколу до Статуту Всесвітнього поштового союзу"

 

6 липня 2011 года

Згідно з Восьмим додатковим протоколом, у Статуті Всесвітнього поштового союзу оновлюється (конкретизується) визначення терміну "свобода транзиту", дано визначення таких термінів, як "призначений оператор", "застереження".

Зокрема, відповідно до Додаткового протоколу, "свобода транзиту" - зобов?язання проміжної країни-члена забезпечувати перевезення поштових відправлень, що надсилаються їй транзитом для іншої країни-члена, й обробляти такі відправлення так само, як і внутрішні відправлення; "призначений оператор" - будь-який урядовий чи неурядовий суб?єкт, офіційно призначений країною-членом для здійснення поштових послуг і виконання пов?язаних із цим обов?язків, що випливають з актів Союзу, на її території, "застереження" - це положення про звільнення від відповідальності, яким країна-член заявляє про виключення або зміну юридичних наслідків положення акта, іншого, ніж Статут і Загальний регламент, під час його застосування до цієї країни-члена. Будь-яке застереження є сумісним із цілями Союзу, які визначено в преамбулі й статті 1 Статуту. Воно повинно бути належним чином обґрунтоване й підтримане більшістю, необхідною для затвердження відповідного акта, і включене до його Заключного протоколу.

Також Протоколом доповнено такі статті Статуту Всесвітнього поштового союзу: "Виключні відносини"; "Регіональні Союзи. Спеціальні угоди";"Приєднання чи прийняття до Союзу. Процедура"; "Акти Союзу"; "Підписання, підтвердження автентичності, ратифікація та інші форми схвалення актів Союзу"; "Подання пропозицій"; "Арбітраж".

Ратифікація зазначеного Протоколу сприятиме створенню правових засад для розвитку поштового сектору та захисту інтересів України в рамках Всесвітнього поштового союзу.

Відповідний законопроект зареєстровано за №0214.

 

Джерело: document.UA
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали