Верховна Рада України ухвалила Закон "Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні" з урахуванням пропозицій Президента України

 

22 березня 2012 года

Зокрема, законом, прийнятим парламентом 12 січня 2012 року, при центральних, обласних та місцевих органах виконавчої влади утворюються консультативні, дорадчі або інші допоміжні органи у сфері розвитку малого і середнього підприємництва (стаття 11).

Президент України зауважує, що за Конституцією України систему органів виконавчої влади складають Кабінет Міністрів, міністерства та інші центральні органи виконавчої влади, а також місцеві державні адміністрації, які здійснюють виконавчу владу в областях і районах, містах Києві та Севастополі.

Крім того, відносини, пов'язані з утворенням органами виконавчої влади консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів, врегульовано законами "Про центральні органи виконавчої влади" та "Про місцеві державні адміністрації", якими визначено організацію і діяльність відповідних органів виконавчої влади.

Тому, вважає Президент України, положення закону, який надійшов на підпис, порушує основний принцип утворення консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів, за яким утворення чи не утворення таких органів є правом, а не обов'язком. Закріплення ж у законі імперативної норми щодо утворення консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів у сфері розвитку малого і середнього підприємництва при центральних органах виконавчої влади та місцевих державних адміністраціях зобов'язує всі органи виконавчої влади (навіть у випадку, коли розвиток малого і середнього підприємництва не віднесено до компетенції відповідного органу виконавчої влади) утворити зазначені допоміжні органи.

Для усунення зазначених недоліків Президент України вважаю за необхідне виключити із Закону "Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні" положення про обов'язкове утворення органами виконавчої влади консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів з питань розвитку малого і середнього підприємництва.

Народні депутати підтримали й інші пропозиції Президент України, висловлені до закону.

 

Джерело: document.UA
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали