Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів"

 

19 березня 2012 года

Закон спрямований на вдосконалення законодавства у сфері регулювання обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, підвищення рівня захисту прав потерпілих, вдосконалення системи відшкодування збитків, завданих потерпілим у дорожньо-транспортних пригодах. Зокрема, змінюється система відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров?ю потерпілого, що передбачає наявність мінімального рівня виплат, навіть у випадку, коли медичні витрати неможливо підтвердити документально. Вводяться норми, які мають підвищити дисципліну страховиків і не допускати порушення ними законодавства та договорів обов?язкового страхування цивільно-правової відповідальності. Посилюються дисциплінарні важелі для членів МТСБУ з метою недопущення ними порушень законодавства та уникнення зловживань стосовно потерпілих. Значно підсилені фінансові гарантії платоспроможності страховика для недопущення невиплат постраждалим у випадку ліквідації чи банкрутства страховика.

Згідно із законом, суб'єктами обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності є страхувальники та інші особи, відповідальність яких застрахована, страховики, Моторне (транспортне) страхове бюро України, потерпілі". Страховим випадком є дорожньо-транспортна пригода, що сталася за участю забезпеченого транспортного засобу, внаслідок якої настає цивільно-правова відповідальність особи, відповідальність якої застрахована, за шкоду, заподіяну життю, здоров'ю та/або майну потерпілого.

Документом встановлено, що страхова сума - це грошова сума, у межах якої страховик зобов'язаний здійснити виплату страхового відшкодування відповідно до умов договору страхування. Розміри страхових сум за шкоду, заподіяну життю і здоров`ю, та за шкоду, заподіяну майну потерпілих, на один страховий випадок та на одного потерпілого встановлюються Уповноваженим органом за поданням МТСБУ. Страхові виплати за договорами обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності обмежуються страховими сумами, які діяли на дату укладення договору та зазначені в договорі страхування";

Відповідно до закону, виїзд з України до країн - членів міжнародної системи автострахування "Зелена картка" транспортного засобу, зареєстрованого в Україні, у разі відсутності договору міжнародного страхування, укладеного зі страховиком - повним членом МТСБУ і посвідченого відповідним уніфікованим страховим сертифікатом "Зелена картка", забороняється.

МТСБУ може встановлювати єдині умови перестрахування договорів обов?язкового страхування цивільно-правової відповідальності, які є обов?язковими для членів МТСБУ".

Дія договору може бути припинена в односторонньому порядку з ініціативи страховика у разі коли виплачена сума відшкодування за чинним договором перевищила агрегатну страхову суму. Агрегатна страхова сума визначається додаванням страхових сум за шкоду, заподіяну життю і здоров`ю, та за шкоду, заподіяну майну потерпілих, на одного потерпілого.

 

Джерело: document.UA
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали