Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення гарантій незалежності суддів)"

 

6 червня 2012 года

Закон спрямований на удосконалення положень чинного законодавства України та посилення гарантій незалежності суддів у процесі їх призначення, обрання на посаду, а також у ході здійснення ними професійної діяльності.

Відповідні зміни внесено до законів "Про судоустрій і статус суддів" та "Про Регламент Верховної Ради України", якими врегульовуються окремі питання, пов'язані із призначенням чи обранням суддів на посади. Зокрема, встановлено ряд додаткових гарантій унеможливлення політизації процесу обрання суддів, недопущення будь-якого впливу на кандидатів на посаду судді, обмеження прокурорів у праві ініціювати розгляд питань щодо притягнення судді до дисциплінарної відповідальності або щодо їх звільнення з посади. Крім того, врегульовуються окремі питання щодо суб'єктів, які вправі звертатися до Вищої ради юстиції з пропозицією про звільнення судді з посади.

 

Джерело: document.UA
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали