Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель"

 

18 травня 2011 года

Законодавчим актом внесено зміни до деяких законодавчих актів щодо спрощення порядку закупівлі підприємствами, уточнено підстави для застосування процедури закупівлі в одного учасника та встановлено новий механізм застосування процедури закупівлі в одного учасника, згідно з яким відсутня необхідність отримання погодження Уповноваженого органу у сфері державних закупівель.

Зокрема встановлено, що окремими законами визначаються особливості здійснення закупівлі:

юридичними особами, які провадять діяльність у сферах, визначених статтею 5 Закону "Про природні монополії";

таких товарів, робіт і послуг: неопромінені паливні елементи (твели) для ядерних реакторів; нафта або нафтопродукти сирі; електрична енергія, послуги з її передачі та розподілу; централізоване постачання теплової енергії; природний і нафтовий газ та послуги з його транспортування, розподілу та постачання; послуги поштового зв?язку, поштові марки та марковані конверти; телекомунікаційні послуги, в тому числі з ретрансляції радіо- та телесигналів (за винятком послуг мобільного зв?язку та послуг Інтернет-провайдерів); послуги міжнародних фінансових організацій, пов?язані із залученням їх кредитів (позик); послуги з підготовки фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів (післядипломна освіта) за державним замовленням; товари, роботи і послуги, закупівля яких здійснюється за кошти, розпорядником яких є спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади із забезпечення підготовки і реалізації в Україні інфраструктурних проектів для виконання завдань та заходів з підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу та інших міжнародних спортивних подій (в рамках виконання Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу).

Згідно із законом, органи, які уповноважені на здійснення контролю у сфері закупівель, не мають права втручатися у проведення процедур закупівель.

Закон містить положення про закупівлі за рамковими угодами, які здійснюється у порядку, передбаченому для проведення процедури відкритих торгів, двоступеневих торгів, попередньої кваліфікації, з урахуванням вимог цієї статті, а рамкові угоди укладаються відповідно до вимог розділу ІХ цього закону. Особливості укладення рамкових угод, перелік товарів та послуг, які можуть закуповуватись за рамковими угодами, визначаються Уповноваженим органом, а особливості виконання рамкових угод, порядок визначення генеральних замовників та взаємодії замовників з генеральним замовником за рамковими угодами - Кабінетом Міністрів.

Відповідний законопроект зареєстровано за №7532.

 

Джерело: document.UA
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали