Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до Кримінального кодексу України" (щодо злочинів проти життя, здоров'я, волі, честі та гідності особи)

 

5 липня 2011 года

Законодавчим актом вилучено зі статей 142, 149, 150, 150-1 Кримінального кодексу закріплену в них спеціальну мету вчинення злочину, яка є необхідною ознакою зазначених злочинів, а також передбачено відповідальність за вчинення таких злочинів групою осіб за попередньою змовою, організованою групою.

Законом, зокрема, частину першу статті 150 викладено у такій редакції:

"1. Експлуатація дітей, які не досягли віку, з якого законодавством дозволяється працевлаштування, шляхом використання їх праці - карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років".

Законом також доповнено статтю 150 частиною третьою такого змісту:

"3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою, - караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років".

Документом також частину першу статті 150-1 викладено в такій редакції:

"1. Використання батьками або особами, які їх замінюють, малолітньої дитини для заняття жебрацтвом (систематичного випрошування грошей, речей, інших матеріальних цінностей у сторонніх осіб) - карається обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк".

Відповідний законопроект зареєстровано за № №7110.

 

Джерело: document.UA
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали