Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" (щодо оптимізації структури та напрямів державного фінансування наукової сфери)

 

8 вересня 2011 года

Законом визначено, зокрема, що прикладні наукові дослідження - це "наукова діяльність, спрямована на одержання нових знань, що можуть бути використані для практичних цілей"; науково-технічні (експериментальні) розробки - "науково-технічна діяльність, спрямована на створення нових матеріалів, продуктів, процесів, пристроїв, технологій, систем і надання нових послуг або на істотне вдосконалення тих, що вже виробляються (надаються) чи введені в дію"; наукова (науково-технічна) продукція - "науковий та (або) науково-прикладний результат, призначений для реалізації"; грант - "фінансові чи інші ресурси, надані на безоплатній і безповоротній основі юридичними, фізичними особами і міжнародними організаціями для проведення конкретних фундаментальних та (або) прикладних наукових досліджень за напрямами і на умовах, визначених надавачами гранта".

Також законом встановлюється, що фінансове забезпечення наукової і науково-технічної діяльності здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, власних або залучених коштів підприємств, установ та організацій, коштів вітчизняних та іноземних замовників робіт, грантів, інших джерел, не заборонених законом.

Відповідно до закону, бюджетне фінансування наукової і науково-технічної діяльності здійснюється шляхом фінансування основної діяльності державних наукових установ, наукових досліджень вищих навчальних закладів ІІІ - ІV рівнів акредитації, фінансування окремих наукових і науково-технічних програм, проектів та надання грантів.

 

Джерело: document.UA




 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали