Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення зміни до статті 31 Закону України "Про відходи" з урахуванням Пропозицій Президента України

 

10 липня 2012 года

Законодавчим актом доповнено пункт "г" частини першої статті 31 Закону "Про відходи" нормою, за якою на Кабінет Міністрів, міністерства та інші центральні і місцеві органи виконавчої влади покладається здійснення в межах їх компетенції розроблення та впровадження системи збирання, видалення, знешкодження, утилізації відходів, що утворюються у процесі надання послуг з охорони здоров'я людей, ветеринарних послуг, пов'язаних з ними дослідних робіт, а також неякісних та фальсифікованих лікарських засобів (пункт 1).

Президент України зазначає, що питання утилізації та знищення неякісних лікарських засобів уже унормовано Законом "Про лікарські засоби". Так, за статтею 23: неякісні лікарські засоби, включаючи ті, термін придатності яких закінчився, підлягають утилізації та знищенню (частина перша); утилізація та знищення лікарських засобів проводяться відповідно до правил, що затверджуються центральним органом виконавчої влади у галузі охорони здоров'я, та інших вимог законодавства (частина друга).

Таким чином, пропонований Законом "Про внесення зміни до статті 31 Закону України "Про відходи" спосіб урегулювання питання поводження з відходами лікарських засобів не узгоджується зі статтею 23 Закону "Про лікарські засоби", що призведе до виникнення колізій при практичному застосуванні відповідних норм.

На думку Президента України, закон потребує вдосконалення з метою чіткого визначення терміна "система збирання, видалення, знешкодження, утилізації відходів" та доповнення його положеннями стосовно розмежування повноважень Кабінету Міністрів, міністерств, інших центральних і місцевих органів виконавчої влади щодо розроблення та впровадження системи збирання, видалення, знешкодження, утилізації відповідних відходів, що сприятиме забезпеченню реалізації норм Закону на практиці, уникненню компетеційних спорів.

Президент України пропонує:

у пункті 1 Закону "Про внесення зміни до статті 31 Закону України "Про відходи" слова "надання послуг з охорони здоров'я людей, ветеринарних послуг" замінити словами "медичного обслуговування, ветеринарної практики", а слова "а також неякісних та фальсифікованих лікарських засобів" виключити;

доповнити закон положеннями щодо розмежування повноважень органів виконавчої влади стосовно розроблення та впровадження заходів щодо поводження з відповідними відходами.

 

Джерело: document.UA
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали