Верховна Рада України ухвалила Закон "Про волонтерську діяльність"

 

20 квітня 2011 года

Законом визначаються організаційні та правові засади здійснення та розвитку волонтерської діяльності в Україні. Зокрема, встановлюється, що "волонтерська діяльність - це добровільна, безкорислива, соціально спрямована, неприбуткова діяльність, що здійснюється волонтерами та волонтерськими організаціями шляхом надання волонтерської допомоги".

Законом встановлюється також, що "волонтерська організація - це юридична особа, яка здійснює свою діяльність без мети одержання прибутку і отримала статус волонтерської згідно з вимогами цього закону". Надання юридичній особі статусу волонтерської організації має здійснюватися, відповідно до закону, центральним органом виконавчої влади у сфері волонтерської діяльності протягом п?яти робочих днів з моменту подачі письмової заяви від імені цієї юридичної особи на безоплатній основі.

Відповідно до документа, держава в особі її органів та посадових осіб підтримує громадську ініціативу щодо провадження волонтерської діяльності, гарантує і забезпечує захист передбачених Конституцією та законами прав, свобод і законних інтересів волонтерів, волонтерських організацій та отримувачів волонтерської допомоги.

Закон містить також норму, відповідно до якої волонтерами можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, а також громадяни України віком від шістнадцяти років, якщо вони здійснюють волонтерську діяльність на території України, за письмовою згодою одного із батьків (усиновлювачів) або піклувальника.

Відповідний законопроект зареєстровано за №5266.

 

Джерело: document.UA
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали