Верховна Рада України ухвалила Закон "Про впорядкування обігу нафтопродуктів"

 

8 липня 2011 года

Закон регулює питання маркування підакцизних нафтопродуктів маркерами акцизного податку з метою контролю за сплатою акцизного податку, посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом підакцизних нафтопродуктів на території України.

Згідно із законом, маркування підакцизних нафтопродуктів - це додавання маркерів акцизного податку до підакцизних нафтопродуктів. Наявність і точна концентрація маркерів у нафтопродуктах визначається тільки за допомогою спеціальних реагентів та приладів, що дає змогу ідентифікувати будь-який вид підакцизного нафтопродукту для здійснення контролю сплати акцизного податку.

Документом встановлено, що підакцизні нафтопродукти, що виробляються та/або ввозяться на митну територію України підлягають обов?язковому маркуванню маркерами акцизного податку, концентрація яких залежить від виду таких нафтопродуктів та розміру ставок акцизного податку. Види маркерів та рівень їх концентрації встановлюється Кабінетом Міністрів залежно від виду підакцизного нафтопродукту та ставки акцизного податку. Продаж виробникам та/або імпортерам маркерів акцизного податку здійснюється виключно органами державної податкової служби.

Згідно із законом, порядок ведення Єдиного державного реєстру виробників та імпортерів підакцизних нафтопродуктів встановлюється центральним органом виконавчої влади, уповноваженим здійснювати державну політику в сфері паливно-енергетичного комплексу. Порядок ведення Державного реєстру місць маркування підакцизних нафтопродуктів встановлюється Міністерством фінансів.

Передбачено також, що маркери акцизного податку продаються виробникам та/або імпортерам, які відповідно до Податкового кодексу України є платниками акцизного податку з підакцизних нафтопродуктів. Розмір плати за маркери акцизного податку встановлюється Кабінетом Міністрів.

Відповідний законопроект зареєстровано за №7484.

 

Джерело: document.UA
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали