МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 15.06.2012 р. N 3303-04/22637-08

Червоненській сільській раді Криворізького району Дніпропетровської області
вул. Гагаріна, 14, с. Червоне, Криворізький р-н, Дніпропетровська обл., 53010


Висновок уповноваженого органу за результатами здійснення моніторингу державних закупівель

Міністерством економічного розвитку і торгівлі України (далі - Мінекономрозвитку) відповідно до вимог пунктів 3, 31, 4, 5 частини другої статті 8 Закону України "Про здійснення державних закупівель" (зі змінами) (далі - Закон) та Порядку здійснення моніторингу державних закупівель, затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 19.10.2011 N 155 (Порядок N 155), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 01.12.2011 за N 1377/20115 (далі - Порядок), проведено моніторинг закупівлі за державні кошти послуг з досліджень та експериментальних розробок у галузі природничих і технічних наук (впровадження технічного рішення інноваційної системи управління розвитком техногенних регіонів) (оголошення N 118573 в інформаційному бюлетені "Вісник державних закупівель" від 19.03.2012 N 34 (636)) Червоненською сільською радою Криворізького району Дніпропетровської області (далі - Замовник) за процедурою закупівлі в одного учасника у товариства з обмеженою відповідальністю "НТЦ НІГРІ" (далі - ТОВ "НТЦ "НІГРІ").

I. Підстава здійснення моніторингу: абзац другий пункту 1.4 Порядку (Порядок N 155) (лист-звернення Замовника від 30.05.2012 N 22/02.08-316, зареєстрований в Мінекономрозвитку за N 08/68893-12 від 08.06.2012).

II. Дата початку здійснення моніторингу: 08.06.2012.

III. Вид моніторингу: за обґрунтованим зверненням Замовника.

IV. Питання, за якими здійснювався моніторинг: наявність підстав для застосування Замовником процедури закупівлі в одного учасника відповідно до абзацу третього пункту 1.5 Порядку (Порядок N 155).

V. Результати здійснення моніторингу:

На підставі наданих Замовником копій матеріалів для здійснення моніторингу встановлено наступне.

Згідно з протоколом засідання комітету з конкурсних торгів Замовника від 01.03.2012 N 5 (далі - протокол) Замовником прийнято рішення, зокрема, про застосування процедури закупівлі в одного учасника послуг з досліджень та експериментальних розробок у галузі природничих і технічних наук на підставі пункту 2 частини другої статті 39 Закону, а саме: відсутність конкуренції (у тому числі з технічних причин) на товари, роботи чи послуги, які можуть бути поставлені, виконані чи надані тільки певним постачальником (виконавцем), за відсутності при цьому альтернативи.

В протоколі Замовника зазначено, що функціонування соціальних, комунальних та господарських об'єктів, розташованих на території Червоненської сільської ради (с. Червоне, с. Гомельське, с. Калініна, с. Запорожець, с. Руднічне) здійснюється в безпосередній близькості до промислових об'єктів ПАТ "Північний ГЗК". До вказаного району прилягає також територія, на якій здійснює виробничу діяльність підприємство з видобутку уранових руд ДП "Схід ГЗК".

В комплексі це призводить до надзвичайно високої техногенної та екологічної завантаженості на дану територію, викликає негативний вплив на навколишнє середовище та специфіку геологічного складу його надр, виникає гостра необхідність встановлення та оцінки фактичної екологічної ситуації в районі і ступінь її впливу на населення.

Так, рішенням Червоненської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області від 30.12.2011 N 104-VIII/VI-CP була затверджена програма "Охорона навколишнього природного середовища в Червоненській сільській раді на 2011 - 2014 роки".

Відділом наукових досліджень інноваційних об'єктів науково-дослідної частини Державного вищого навчального закладу "Криворізький національний університет" проведено патентні дослідження по джерелах патентної і науково-технічної інформації України та закордонних країн та надано експертну оцінку патентоспроможності технічного рішення "Інноваційна автоматизована система управління розвитком техногенного регіону" від 29.03.2012 N 12032907, розробником та виконавцем якої є ТОВ "НТЦ "НІГРІ".

В результаті проведених патентних досліджень по джерелах патентної і науково-технічної інформації України та закордонних країн встановлено, що технічне рішення "Інноваційна автоматизована система управління розвитком техногенного регіону" згідно заявки на патент України на корисну модель від 27.03.2012 N u 2012 03712 не має альтернативи і конкуренції та повністю відповідає умовам патентоздатності, так як є новим і промислово придатним відповідно статті 7.2 Закону України "Про охорону прав на винаходи і корисні моделі".

VI. Висновок за результатами здійснення моніторингу:

За результатами аналізу копій матеріалів, наданих Замовником, Мінекономрозвитку вважає, що процедура закупівлі в одного учасника застосована Замовником за наявності підстав, передбачених пунктом 2 частини другої статті 39 Закону.

VII. Додаткова інформація:

Пунктом 2.14 Порядку (Порядок N 155) визначено, що замовник може надавати висновок контролюючим органам при здійсненні ними повноважень з контролю у сфері державних закупівель відповідно до законодавства, правоохоронним органам, органу оскарження під час розгляду скарг.

Відповідно до пункту 2.15 Порядку (Порядок N 155) у разі коли за результатами моніторингу закупівлі за зверненням замовника з певних питань не виявлено порушень законодавства у сфері державних закупівель, моніторинг закупівлі за ініціативою Мінекономрозвитку з цих питань надалі не здійснюється.

 

Заступник директора департаменту
державних закупівель та державного
замовлення Міністерства економічного
розвитку і торгівлі України

О. С. Власов

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали