МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 13.06.2012 р. N 3303-05/22242-07

Державній службі гірничого нагляду та промислової безпеки України
м. Київ, вул. Еспланадна, 8/10, 01601


Висновок уповноваженого органу за результатами здійснення моніторингу державних закупівель

Міністерством економічного розвитку і торгівлі України (далі - Мінекономрозвитку) відповідно до вимог пунктів 3, 31, 4, 5 частини другої статті 8 Закону України "Про здійснення державних закупівель" (зі змінами) (далі - Закон) та Порядку здійснення моніторингу державних закупівель, затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 19.10.2011 N 155 (Порядок N 155), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 01.12.2011 за N 1377/20115 (далі - Порядок), проведено моніторинг закупівлі за державні кошти нових та модернізованих уніфікованих телекомунікаційних систем диспетчерського контролю та автоматизованого керування гірничими машинами і технологічними комплексами (УТАС) (нові уніфіковані телекомунікаційні системи диспетчерського контролю та автоматизованого керування гірничими машинами і технологічними комплексами (УТАС) - 3 од., модернізовані уніфіковані телекомунікаційні системи диспетчерського контролю та автоматизованого керування гірничими машинами і технологічними комплексами (УТАС) - 13 од.) (оголошення N 216581 в інформаційному бюлетені "Вісник державних закупівель" N 64/4 (666/4) від 29.05.2012), проведеної Державною службою гірничого нагляду та промислової безпеки України (далі - Замовник) за процедурою "закупівлі в одного учасника" у державного підприємства "Петровський завод вугільного машинобудування" (далі - Учасник).

I. Підстава здійснення моніторингу: абзац другий пункту 1.4 Порядку (Порядок N 155) (лист-звернення Замовника від 01.06.2012 N 4535/0/10-12/6/12, зареєстрований в Мінекономрозвитку за N 07/68433-12 від 07.06.2012).

II. Дата початку здійснення моніторингу: 08.06.2012.

III. Вид моніторингу: за обґрунтованим зверненням замовника.

IV. Питання, за якими здійснювався моніторинг: наявність підстав для застосування визначеної Замовником процедури закупівлі.

V. Результати здійснення моніторингу:

На підставі наданих Замовником копій матеріалів для здійснення моніторингу встановлено наступне.

Відповідно до протоколу засідання комітету з конкурсних торгів від 28.05.2012 N 3 Замовником прийнято рішення про застосування процедури закупівлі в одного учасника на підставі пункту 2 частини другої статті 39 Закону, а саме: відсутності конкуренції (у тому числі з технічних причин) на товари, роботи чи послуги, які можуть бути поставлені, виконані чи надані тільки певним постачальником (виконавцем), за відсутності при цьому альтернативи.

Відповідно до пункту 6 обґрунтування застосування процедури закупівлі в одного учасника система УТАС є комплексом єдиних і взаємозв'язаних засобів технічного, програмного, інформаційного, метрологічного і організаційного забезпечення для підвищення безпеки ведення гірничих робіт на вугільних підприємствах.

Головною метою та призначенням систем УТАС є запобігання на вугільних підприємствах вибухів, пожеж, аварій, у тому числі з груповими нещасними випадками, і, що особливо важливо, запобігання загибелі шахтарів, а також зниження рівня аварійності і виробничого травматизму на вугільних шахтах.

Ця мета досягається, головним чином, за рахунок оснащення навколишнього середовища вугільної шахти і гірничошахтного обладнання під землею та на поверхні, всіх вугледобувних і прохідницьких технологічних комплексів шахти датчиками і пристроями, а також спеціальним програмним забезпеченням системи УТАС. Все це забезпечує у повному обсязі контроль усіх параметрів, які при перевищенні їх нормативних рівнів можуть призвести до вибухів, пожеж, аварій.

Система УТАС, що управляє та контролює основні параметри шахтного середовища і гірничошахтного обладнання, максимально знижує вплив людського фактора у виникненні аварійних ситуацій, вона повністю адаптована до гірничо-геологічних умов вугільних шахт та обладнання, що експлуатується на цих шахтах.

Учасник є єдиним виробником в Україні та у світі нових і модернізованих уніфікованих телекомунікаційних систем диспетчерського контролю та автоматизованого керування гірничими машинами і технологічними комплексами (системи УТАС) та має багаторічний досвід виготовлення і впровадження цих систем на вугільних підприємствах.

Крім того, в листі Науково-дослідного інституту гірничорятувальної справи та пожежної безпеки "Респіратор" N 05/464 від 05.04.2012, який є головною організацією з питань протиаварійного захисту вугільних шахт, вказано, що Учасник є єдиним виробником в Україні та світі нових та модернізованих уніфікованих телекомунікаційних систем диспетчерського контролю і автоматизованого керування гірничими машинами та технологічними комплексами (УТАС).

VI. Висновок за результатами здійснення моніторингу:

За результатами аналізу матеріалів, наданих Замовником, Мінекономрозвитку вважає, що процедуру закупівлі в одного учасника застосовано Замовником за наявності підстав, передбачених пунктом 2 частини другої статті 39 Закону.

VII. Додаткова інформація:

Згідно з пунктом 2.13 Порядку (Порядок N 155) висновок, наданий Мінекономрозвитку за результатами здійснення моніторингу закупівлі за зверненням замовника, має рекомендаційний характер і може бути самостійно врахований замовником під час проведення відповідної процедури закупівлі.

Пунктом 2.14 Порядку (Порядок N 155) визначено, що замовник може надавати висновок контролюючим органам при здійсненні ними повноважень з контролю у сфері державних закупівель відповідно до законодавства, правоохоронним органам, органу оскарження під час розгляду скарг.

Відповідно до пункту 2.15 Порядку (Порядок N 155) у разі коли за результатами моніторингу закупівлі за зверненням замовника з певних питань не виявлено порушень законодавства у сфері державних закупівель, моніторинг закупівлі за ініціативою Мінекономрозвитку з цих питань надалі не здійснюється.

 

Заступник директора департаменту
державних закупівель та державного
замовлення Міністерства економічного
розвитку і торгівлі України

О. С. Власов

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали