МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 04.07.2012 р. N 3303-05/24975-12

 

Публічному акціонерному товариству "Державне акціонерне товариство "Чорноморнафтогаз"
просп. Кірова/пров. Совнаркомовський, 52/1, м. Сімферополь, АР Крим, 95000

Копія:

Державній казначейській службі України
вул. Бастіонна, 6, м. Київ, 01601


Висновок уповноваженого органу за результатами здійснення моніторингу державних закупівель

Міністерством економічного розвитку і торгівлі України (далі - Мінекономрозвитку) відповідно до вимог пунктів 3, 31, 4, 5 частини другої статті 8 Закону України "Про здійснення державних закупівель" (зі змінами) (далі - Закон) та Порядку здійснення моніторингу державних закупівель, затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 19.10.2011 N 155 (Порядок N 155), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 01.12.2011 за N 1377/20115 (далі - Порядок), проведено моніторинг закупівлі за державні кошти комплексу робіт з виготовлення та транспортування плітей підводного трубопроводу БК-1 Одеського ГМ - МСП-4 Голіцинського ГКР по об'єкту "Облаштування Одеського і Безіменного газових родовищ на шельфі Чорного моря. Пусковий комплекс" (оголошення N 224655 в інформаційному бюлетені "Вісник державних закупівель" від 07.06.2012 N 68/3 (670/3)) ПАТ "Державне акціонерне товариство "Чорноморнафтогаз" (далі - Замовник) за процедурою закупівлі в одного учасника у публічного акціонерного товариства "Укргазбуд" (далі - ПАТ " Укргазбуд").

I. Підстава здійснення моніторингу: абзац третій пункту 1.4 Порядку (Порядок N 155) (лист-повідомлення Мінекономрозвитку від 14.06.2012 N 3303-05/22395-12).

II. Дата початку здійснення моніторингу: 14.06.2012.

III. Вид моніторингу: за ініціативою Мінекономрозвитку.

IV. Питання, за якими здійснювався моніторинг: наявність підстав для застосування Замовником процедури закупівлі в одного учасника відповідно до абзацу третього пункту 1.5 Порядку (Порядок N 155).

V. Результати здійснення моніторингу:

На підставі наданих Замовником копій матеріалів для здійснення моніторингу встановлено наступне.

Рішення про застосування процедури закупівлі в одного учасника комплексу робіт з виготовлення та транспортування плітей підводного трубопроводу БК-1 Одеського ГМ - МСП-4 Голіцинського ГКР по об'єкту "Облаштування Одеського і Безіменного газових родовищ на шельфі Чорного моря. Пусковий комплекс" оформлене протоколом засідання комітету конкурсних торгів Замовника від 07.06.2012 N 895-у.

У пункті 5 обґрунтування застосування процедури в одного учасника (далі - обґрунтування) зазначено, що умовою для застосування процедури закупівлі в одного учасника є пункт 3 частини другої статті 39 Закону, а саме: нагальна потреба у здійсненні закупівлі у зв'язку з виникненням особливих економічних чи соціальних обставин, які унеможливлюють дотримання замовниками строків для проведення процедур конкурсних торгів, зокрема пов'язаних з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, а також наданням у встановленому порядку Україною гуманітарної допомоги іншим державам.

У пункті 6 обґрунтування, зокрема, вказано, що одним з пріоритетних стратегічних напрямків розвитку енергетичного комплексу України на наступні роки є виконання державної програми освоєння Одеського газового родовища (наказ Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" від 13.04.2012 N 98 "Про введення в експлуатацію нових родовищ та роботу СПБУ "Петро Годованець") з метою збільшення обсягів видобутку газу на шельфі та у виключній економічній зоні України, приросту сировинної бази.

При цьому головним заходом щодо виконання проекту є забезпечення будівництва підводного трубопроводу, що з'єднує Одеське газове родовище з МСП-4 Голіцинського газоконденсатного родовища, загальною довжиною близько 86,3 км. Затвердженою Правлінням Замовника Програмою робіт з освоєння нових родовищ вуглеводнів на 2012 - 2015 роки (далі - Програма) (протокол засідання Правління від 19.04.2012 N 12) завершити вказані роботи необхідно до 01.10.2012. Для реалізації цієї Програми складено та затверджено План-графік спорудження лінійної частини підводного трубопроводу Ду 400 від Одеського газового родовища до МСП-4 Голіцинського газоконденсатного родовища.

Крім того, наказом Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" від 13.04.2012 N 98 "Про введення в експлуатацію нових родовищ та роботу СПБУ "Петро Годованець" Замовнику доручено забезпечити початок видобутку газу на Одеському та Безіменному газових родовищах у IV кварталі 2012 року.

Також Замовником зазначено, що проведення відкритих торгів на виконання комплексу робіт з виготовлення та транспортування плітей підводного трубопроводу, розкриття пропозицій конкурсних торгів відбудеться тільки через місяць - не раніше початку липня 2012 року, а укладання договору відповідно до діючого законодавства України у сфері державних закупівель - не раніше серпня 2012 року.

Враховуючи максимально стислі строки виконання робіт (3 місяці), комплекс робіт з виготовлення плітей підводного трубопроводу загальною довжиною 20 км буде завершено тільки у грудні 2012 року, що призведе до порушення строків введення в експлуатацію Одеського газового родовища відповідно Плану-графіка будівництва підводного трубопроводу та, як наслідок, порушення строків початку видобутку газу згідно Програми.

Водночас наказом Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" від 31.05.2012 N 138 "Про введення в експлуатацію Одеського газового родовища" Замовнику доручено ввести в експлуатацію Одеське газове родовище до 30.09.2012 з урахуванням проведення робіт зі спорудження газопроводу від блок-кондуктора БК-1 Одеського родовища до морської стаціонарної платформи МСП-4 Голіцинського родовища.

VI. Висновок за результатами здійснення моніторингу:

За результатами аналізу копій матеріалів, наданих Замовником, Мінекономрозвитку вважає, що процедура закупівлі в одного учасника застосована Замовником за наявності підстав, передбачених пунктом 3 частини другої статті 39 Закону.

VII. Додаткова інформація:

Відповідно до пункту 3.15 Порядку (Порядок N 155) замовник може надавати висновок контролюючим органам при здійсненні ними повноважень з контролю у сфері державних закупівель відповідно до законодавства, правоохоронним органам, органу оскарження під час розгляду скарг.

 

Заступник директора департаменту
державних закупівель та
державного замовлення
Міністерства економічного
розвитку і торгівлі України

О. С. Власов

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали