МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 04.05.2012 р. N 3303-04/16894-07

 

Державній митній службі України
вул. Дегтярівська, 11-г, м. Київ, 04119

Копія:

Державній казначейській службі України
вул. Бастіонна, 6, м. Київ, 01601


Висновок уповноваженого органу за результатами здійснення моніторингу державних закупівель

Міністерством економічного розвитку і торгівлі України (далі - Мінекономрозвитку), керуючись пунктами 3, 31, 4, 5 частини другої статті 8 Закону України "Про здійснення державних закупівель" (зі змінами) (далі - Закон) та Порядком здійснення моніторингу державних закупівель, затвердженим наказом Мінекономрозвитку від 19.10.2011 N 155 (Порядок N 155), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 01.12.2011 за N 1377/20115 (далі - Порядок), проведено моніторинг закупівлі за державні кошти послуг з передавання даних і повідомлень (послуги телекомунікацій для забезпечення роботи каналів зв'язку Відомчої телекомунікаційної мережі Єдиної автоматизованої інформаційної системи Державної митної служби України) Державною митною службою України (далі - Замовник) за процедурою "закупівля в одного учасника" у публічного акціонерного товариства "ДАТАГРУП" (далі - ПрАТ "ДАТАГРУП").

I. Підстава здійснення моніторингу: абзац третій пункту 1.4 Порядку (Порядок N 155) (лист-повідомлення Мінекономрозвитку від 20.04.2012 N 3303-04/14944-07).

II. Дата початку здійснення моніторингу: 23.04.2012.

III. Вид моніторингу: за ініціативою Мінекономрозвитку.

IV. Питання, за якими здійснювався моніторинг: наявність підстав для застосування Замовником процедури закупівлі в одного учасника відповідно до абзацу 3 пункту 1.5 Порядку (Порядок N 155).

V. Результати здійснення моніторингу:

На підставі наданих Замовником копій матеріалів для здійснення моніторингу встановлено наступне.

Згідно з протоколом засідання комітету з конкурсних торгів Замовника від 21.03.2012 N 5 Замовником прийнято рішення, зокрема, про застосування процедури закупівлі в одного учасника послуг з передавання даних і повідомлень (послуги телекомунікацій для забезпечення роботи каналів зв'язку Відомчої телекомунікаційної мережі Єдиної автоматизованої інформаційної системи Державної митної служби України) на підставі пункту 2 частини другої статті 39 Закону, а саме: відсутність конкуренції (у тому числі з технічних причин) на товари, роботи чи послуги, які можуть бути поставлені, виконані чи надані тільки певним постачальником (виконавцем), за відсутності при цьому альтернативи.

В якості документального підтвердження наявності умов застосування процедури закупівлі в одного учасника Замовником надано експертний висновок Науково-дослідного інституту системних технологій Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" від 14.02.2012 N 02-12/6 (далі - експертний висновок). Завданням цієї експертизи була оцінка можливості застосування процедури закупівлі в одного учасника послуг з передавання даних та повідомлень.

Відповідно до експертного висновку подані на експертизу матеріали свідчать, що Державна митна служба України як споживач телекомунікаційних послуг щорічно замовляє та отримує від оператора телекомунікацій ПрАТ "ДАТАГРУП" телекомунікаційні послуги по асинхронному динамічно розподіленому супутниковому каналу зв'язку пропускною спроможністю 1024/4096 Кбіт/с по 223-х синхронних наземних цифрових каналах зв'язку, об'єднаних в єдину повнозв'язану телекомунікаційну мережу.

На базі отримання телекомунікаційних послуг в Державній митній службі України функціонує Відомча телекомунікаційна мережа, яка об'єднує всі місця митного контролю та митного оформлення.

По каналах Відомчої телекомунікаційної мережі Єдиної автоматизованої інформаційної системи Замовника безперебійно здійснюється електронне перерахування коштів при формуванні дохідної частини Державного бюджету України під час митного оформлення, передаються електронні копії вантажних митних декларацій (Наказ N 246) та здійснюється доступ до Центральної бази даних Державної митної служби України згідно технологій митного контролю та митного оформлення, здійснюється управління митною системою України шляхом проведення селекторних нарад та електронного листування тощо.

Розроблені ПрАТ "ДАТАГРУП" спеціальні тарифи є обґрунтованими, економічно вигідними та відповідають кон'юнктурі ринку.

Крім того, ПрАТ "ДАТАГРУП" є лідером в сегменті послуг професійної передачі даних для корпоративних клієнтів, володіє міжміською волоконно-оптичною мережею та власною наземною станцією керування супутниковим ресурсом, що працює через два супутники, має особистий виділений номерний ресурс.

Застосування процедури закупівлі в одного учасника телекомунікаційних послуг зв'язку, а саме у ПрАТ "ДАТАГРУП", дозволить уникнути низки негативних наслідків, таких як:

1) перерва у функціонуванні каналам Відомчої телекомунікаційної мережі Єдиної автоматизованої інформаційної системи Замовника, що вплине на проведення процедур митного оформлення та митного контролю, надання Державній казначейській службі України інформації про перерахування митними органами коштів до Державного бюджету України, здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, визначення митної вартості товарів;

2) додаткові разові витрати на оплату побудови ліній прив'язки до мережі нового оператора, на закупівлю обладнання зв'язку та послуг з його налагодження;

3) порушення безперебійного зв'язку в автоматизованих системах може спричинити загрози функціонування Єдиної автоматизованої інформаційної системи Державної митної служби України тощо.

Враховуючи викладене, Науково-дослідний інститут системних технологій Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" підтверджує наявність підстав для застосування процедури в одного учасника відповідно до вимог пункту 2 частини другої статті 39 Закону.

VI. Висновок за результатами здійснення моніторингу:

За результатами аналізу матеріалів, наданих Замовником, Мінекономрозвитку вважає, що процедура закупівлі в одного учасника застосована Замовником за наявності підстав, передбачених пунктом 2 частини другої статті 39 Закону.

VII. Додаткова інформація:

Пунктом 3.14 Порядку (Порядок N 155) визначено, що копію висновку Мінекономрозвитку протягом двох робочих днів з дня його підписання надсилає Державній казначейській службі (обслуговуючому банку), а в разі необхідності разом з іншими матеріалами про виявлені порушення (у разі їх наявності) - до інших контролюючих та правоохоронних органів, органу оскарження.

Відповідно до пункту 3.15 Порядку (Порядок N 155) замовник може надавати висновок контролюючим органам при здійсненні ними повноважень з контролю у сфері державних закупівель відповідно до законодавства, правоохоронним органам, органу оскарження під час розгляду скарг.

 

Заступник директора департаменту
державних закупівель та державного
замовлення Міністерства економічного
розвитку і торгівлі України

О. С. Власов

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали