МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 30.05.2012 р. N 3303-05/20408-12

 

ПАТ "Укргідроенерго"
м. Вишгород, Київська обл., 07300

Копія:

Державній казначейській службі України
вул. Бастіонна, 6, м. Київ, 01601


Висновок уповноваженого органу за результатами здійснення моніторингу державних закупівель

Міністерством економічного розвитку і торгівлі України (далі - Мінекономрозвитку) відповідно до вимог пунктів 3, 31, 4, 5 частини другої статті 8 Закону України "Про здійснення державних закупівель" (зі змінами) (далі - Закон) та Порядку здійснення моніторингу державних закупівель, затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 19.10.2011 N 155 (Порядок N 155), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 01.12.2011 за N 1377/20115 (далі - Порядок), проведено моніторинг закупівлі за державні кошти турбін (виготовлення обладнання оборотної гідромашини вертикальної радіально-осьової в комплекті з кільцевим затвором; виконання випробувальних робіт, технічне супроводження робіт (шеф-нагляд за монтажем та пусконалагоджування) змонтованого обладнання гідромашини N 2 філії "Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС" ПАТ "Укргідроенерго" - 1 од.) (оголошення N 145825 в інформаційному бюлетені "Вісник державних закупівель" від 23.03.2012 N 36/4 (638/4)) ПАТ "Укргідроенерго" (далі - Замовник) за процедурою закупівлі в одного учасника у відкритого акціонерного товариства "Турбоатом" (далі - ВАТ " Турбоатом").

I. Підстава здійснення моніторингу: абзац третій пункту 1.4 Порядку (Порядок N 155) (лист-повідомлення Мінекономрозвитку від 28.03.2012 N 3303-04/11447-12).

II. Дата початку здійснення моніторингу: 28.03.2012.

III. Вид моніторингу: за ініціативою Мінекономрозвитку.

IV. Питання, за якими здійснювався моніторинг: наявність підстав для застосування Замовником процедури закупівлі в одного учасника відповідно до абзацу третього пункту 1.5 Порядку (Порядок N 155).

V. Результати здійснення моніторингу:

На підставі наданих Замовником копій матеріалів для здійснення моніторингу встановлено наступне.

Рішення про застосування процедури закупівлі в одного учасника турбін (виготовлення обладнання оборотної гідромашини вертикальної радіально-осьової в комплекті з кільцевим затвором; виконання випробувальних робіт, технічне супроводження робіт (шеф-нагляд за монтажем та пусконалагоджування) змонтованого обладнання гідромашини N 2 філії "Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС" ПАТ "Укргідроенерго" - 1 од.) оформлене протоколом засідання комітету конкурсних торгів Замовника від 22.03.2013 N 33-12.

У пункті 5 обґрунтування застосування процедури в одного учасника (далі - обґрунтування) вказано, що умовою для застосування процедури закупівлі в одного учасника є пункт 5 частини другої статті 39 Закону, а саме: потреба у здійсненні додаткової закупівлі у того самого постачальника з метою уніфікації, стандартизації або забезпечення сумісності з наявними товарами, технологіями, роботами або послугами, якщо заміна попереднього постачальника (виконавця робіт, надавача послуг) може призвести до несумісності або виникнення проблем технічного характеру, пов'язаних з експлуатацією та обслуговуванням.

В листі ПАТ "Укргідропроект" від 29.11.2011 N ГМО/2216 указано, що ВАТ "Турбоатом" для Дністровської ГАЕС спроектував, виготовив та провів пусконалагоджувальні роботи насос-турбіни ОРО170-В-730 гідроагрегата N 1 потужністю 410 МВт. Крім того, на Дністровській ГАЕС згідно графіку з червня 2012 року планується проведення монтажних робіт насос-турбіни для гідроагрегата N 2.

Згідно з експертним висновком Національного технічного університету "Харківський Політехнічний Інститут" від 13.10.2011 N 66-02/18 з метою продовження експлуатаційного ресурсу на 30 - 40 років, підвищення потужності та виробітку електроенергії і надійності в роботі, на замовлення ПАТ "Укргідроенерго", ВАТ "Турбоатом" розробив і розробляє проекти реконструкції гідротурбін гідроелектростанцій Дніпровського та Дністровського Каскадів ГЕС і ГАЕС.

У зв'язку з чим, Національний технічний університет "Харківський Політехнічний Інститут" повідомив, що ВАТ "Турбоатом" єдине підприємство, яке має можливість здійснити постачання гідротурбованого обладнання і запасних частин, надати послуги з реконструкції шеф-монтажу і пуско-налагоджувальних робіт на гідротурбінах власного виробництва, які встановлені на ГЕС та ГАЕС ПАТ "Укргідроенерго", з метою забезпечення сумісності з наявним обладнанням та збереження гарантійних зобов'язань заводу і надійної роботи гідротурбінного обладнання.

Крім того, відповідно до експертного висновку Інституту проблем машинобудування ім. А. М. Підгорного Національної академії наук України від 26.06.2011 N 52/440 ВАТ "Турбоатом" є єдиним в Україні підприємством з великим досвідом проектування, дослідження, виготовлення та реконструкції потужних гідротурбін. ВАТ "Турбоатом" вже виконав реконструкцію 43 гідроагрегатів Дніпровського та Дністровського каскадів ГЕС та ГАЕС.

VI. Висновок за результатами здійснення моніторингу:

За результатами аналізу копій матеріалів, наданих Замовником, Мінекономрозвитку вважає, що процедура закупівлі в одного учасника застосована Замовником за наявності підстав, передбачених пунктом 5 частини другої статті 39 Закону.

VII. Додаткова інформація:

Відповідно до пункту 3.15 Порядку (Порядок N 155) замовник може надавати висновок контролюючим органам при здійсненні ними повноважень з контролю у сфері державних закупівель відповідно до законодавства, правоохоронним органам, органу оскарження під час розгляду скарг.

 

Заступник директора департаменту
державних закупівель та державного
замовлення Міністерства економічного
розвитку і торгівлі України

О. С. Власов

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали