МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 30.05.2012 р. N 3303-04/20406-07

Державній митній службі України
вул. Дегтярівська, 11-г, м. Київ, 04119


Висновок уповноваженого органу за результатами здійснення моніторингу державних закупівель

Міністерством економічного розвитку і торгівлі України (далі - Мінекономрозвитку), керуючись пунктами 3, 31, 4, 5 частини другої статті 8 Закону України "Про здійснення державних закупівель" (зі змінами) (далі - Закон) та Порядком здійснення моніторингу державних закупівель, затвердженим наказом Мінекономрозвитку від 19.10.2011 N 155 (Порядок N 155), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 01.12.2011 за N 1377/20115 (далі - Порядок), проведено моніторинг закупівлі за державні кошти послуг з розроблення пакетних програмних засобів (послуги зі створення спеціалізованого Інтернет-сайту на основі інформаційно-правової системи ЛІГА:КОРПОРАЦІЯ) Державною митною службою України (далі - Замовник) за процедурою "закупівля в одного учасника" у товариства з обмеженою відповідальністю "ЛІГА ЗАКОН" (далі - ТОВ "ЛІГА ЗАКОН").

I. Підстава здійснення моніторингу: абзац другий пункту 1.4 Порядку (Порядок N 155) (лист-звернення Замовника від 04.05.2012 N 11.1/6-18/5166, зареєстрований в Мінекономрозвитку за N 07/58089-12 від 11.05.2012).

II. Дата початку здійснення моніторингу: 16.05.2012.

III. Вид моніторингу: за обґрунтованим зверненням замовника.

IV. Питання, за якими здійснювався моніторинг: наявність підстав для застосування Замовником процедури закупівлі в одного учасника відповідно до абзацу третього пункту 1.5 Порядку (Порядок N 155).

V. Результати здійснення моніторингу:

На підставі наданих Замовником копій матеріалів для здійснення моніторингу встановлено наступне.

Згідно з протоколом засідання комітету з конкурсних торгів Замовника від 20.04.2012 N 7 Замовником прийнято рішення, зокрема, про застосування процедури закупівлі в одного учасника послуг з розроблення пакетних програмних засобів (послуги зі створення спеціалізованого Інтернет-сайту на основі інформаційно-правової системи ЛІГА:КОРПОРАЦІЯ).

У пункті 5 обґрунтування застосування процедури в одного учасника (далі - обґрунтування) вказано, що умовою для застосування процедури закупівлі в одного учасника є пункт 1 частини другої статті 39 Закону, а саме: закупівля творів мистецтва або закупівля, пов'язана із захистом прав інтелектуальної власності, або укладення договору про закупівлю з переможцем архітектурного чи мистецького конкурсу.

Відповідно до листа Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України від 10.04.2012 N 147 в Державній митній службі України з 2004 року розгорнута та обслуговується інформаційна система нормативно-правових документів ЛІГА:ЗАКОН на основі комп'ютерної програми "Комплексна система управління інформаційним обміном з нормативно-правовою підтримкою ЛІГА:КОРПОРАЦІЯ" та Комп'ютерна база даних систем інформаційно-правового забезпечення "ЛІГА:ЗАКОН".

У свідоцтві про реєстрацію авторського права на твір від 28.09.2005 N 14259 указано, що авторські майнові права на комп'ютерну програму "Комплексна система управління інформаційним обміном з нормативно-правовою підтримкою ЛІГА:КОРПОРАЦІЯ" належать товариству з обмеженою відповідальністю "Інформаційно-аналітичний центр "ЛІГА".

При цьому у пункті 1 додаткової угоди до субліцензійного договору від 14.09.2007 N 7 про надання дозволу на використання об'єктів авторського права від 01.10.2008 N 1 укладеної між товариством з обмеженою відповідальністю "ЛІГА СЕРВІС" (далі - Ліцензіат), та товариством з обмеженою відповідальністю "ЛІГА ЗАКОН" (далі - Субліцензіат), за згоди товариства з обмеженою відповідальністю "Інформаційно-аналітичний центр "ЛІГА" (далі - Ліцензіар) зазначено, що Субліцензіату надається дозвіл (виключної та невиключної субліцензій) на використання об'єктів авторського права Ліцензіара, які складають єдиний і технологічно взаємопов'язаний програмний комплекс, призначений для виробництва, розповсюдження та оновлення систем інформаційно-правового забезпечення ЛІГА:ЗАКОН.

Крім того, згідно з додатком до свідоцтва від 14.08.2008 серії ВР N 00968 про внесення суб'єкта підприємницької діяльності до Реєстру виробників та розповсюджувачів програмного забезпечення ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" є виробником та розповсюджувачем, зокрема комп'ютерної програми систем інформаційно-правового забезпечення ЛІГА:ЗАКОН та комп'ютерної програми "Комплексна система управління інформаційним обміном з нормативно-правовою підтримкою ЛІГА:КОРПОРАЦІЯ".

VI. Висновок за результатами здійснення моніторингу:

За результатами аналізу копій матеріалів, наданих Замовником, Мінекономрозвитку вважає, що процедура закупівлі в одного учасника застосована Замовником за наявності підстав, передбачених пунктом 1 частини другої статті 39 Закону.

VII. Додаткова інформація:

Згідно з пунктом 2.13 Порядку (Порядок N 155) висновок, наданий Мінекономрозвитку за результатами здійснення моніторингу закупівлі за зверненням замовника, має рекомендаційний характер і може бути самостійно врахований замовником під час проведення відповідної процедури закупівлі.

Пунктом 2.14 Порядку (Порядок N 155) визначено, що замовник може надавати висновок контролюючим органам при здійсненні ними повноважень з контролю у сфері державних закупівель відповідно до законодавства, правоохоронним органам, органу оскарження під час розгляду скарг.

Відповідно до пункту 2.15 Порядку (Порядок N 155) у разі коли за результатами моніторингу закупівлі за зверненням замовника з певних питань не виявлено порушень законодавства у сфері державних закупівель, моніторинг закупівлі за ініціативою Мінекономрозвитку з цих питань надалі не здійснюється.

 

Заступник директора департаменту
державних закупівель та державного
замовлення Міністерства економічного
розвитку і торгівлі України

О. С. Власов

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали