За останніх п’ять років до Міністерства юстиції України від іноземних компетентних органів надійшло 78 прохань про надання правової допомоги

 

27 липня 2012 года

На підставі Конвенції з питань цивільного процесу 1954 року за останніх п’ять років до Міністерства юстиції України від іноземних компетентних органів надійшло 78 прохань про надання правової допомоги. Майже всі вони надійшли від Австрійської Республіки. За цей час Україна зверталась за кордон з відповідних питань 34 рази. Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович.

За допомогою механізму цієї Конвенції можна реалізувати право на вручення судових та позасудових документів у цивільних та комерційних справах, проведення процесуальних дій стосовно осіб, які знаходяться на території Договірної Держави Конвенції. Громадяни однієї Договірної держави можуть на рівних підставах з місцевими громадянами вимагати безоплатної видачі виписок про реєстрацію актів цивільного стану. Безоплатно легалізувати документи, необхідні для реєстрації шлюбу, через дипломатичних чи консульських представників Договірних держав, зазначив Міністр.

Також Конвенцією передбачено, що у цивільних та комерційних справах громадяни кожної із Договірних держав будуть користуватись у всіх інших Договірних державах безоплатною правовою допомогою як і громадяни останніх держав відповідно до законодавства, де вимагається безоплатна правова допомога.

Конвенцією передбачений дипломатичний порядок зносин, відповідно до якого судові доручення компетентним органам Договірних Держав Конвенції передаються на виконання в дипломатичному порядку, наголосив Олександр Лавринович.

Україна, як правонаступник прав і обов'язків за міжнародними договорами Союзу РСР, які не суперечать Конституції України та інтересам республіки, є правонаступником прав і обов’язків стосовно Конвенції з питань цивільного процесу 1954 року, до якої Союз Радянських Соціалістичних Республік приєднався нотою Міністерства закордонних справ СРСР від 17 вересня 1966 року.

На сьогодні учасницями цієї Конвенції є: Аргентина, Австрія, Албанія, Бельгія, Білорусь, Боснія і Герцеговина, Китайська Народна Республіка, Хорватія, Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Єгипет, Фінляндія, Франція, Німеччина, Угорщина, Ісландія, Італія, Ізраїль, Японія, Латвія, Україна, Люксембург, Чорногорія, Марокко, Нідерланди, Польща, Норвегія, Португалія, Румунія, Російська Федерація, Словаччина, Словенія, Королівство Іспанії, Сурінам, Швеція, Швейцарія, колишня Югославська Республіка Македонія, Турецька Республіка, Вірменська Республіка, Ватикан, Киргизька Республіка, Ліван, Республіка Молдова, Республіка Узбекистан.

 

Джерело: Прес-реліз Мінюст України
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали