ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ ЖИТОМИРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

РІШЕННЯ

від 27.01.2011 р. N 25

Звіт про роботу Житомирського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

Заслухавши та обговоривши звіт директора Житомирського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Юрченко О. І. про роботу центру, виконавчий комітет міської ради зазначає, що у місті забезпечується організація та проведення роботи із соціально незахищеними категоріями населення. Діяльність спрямована на виконання державної молодіжної соціальної політики, направленої на захист сім'ї, дітей та молоді. Центр працює над реалізацією державних, регіональних, міських програм. З метою максимальної реалізації повноважень центру щодо здійснення комплексної соціальної роботи, розроблена й успішно діє міська програма "Соціальна підтримка сім'ї, дітей та молоді". За рік на виконання зазначеної програми реалізовано 45 тис. грн. з міського бюджету, що становить 100 % від річних призначень, також для проведення соціальних акцій було залучено благодійну допомогу на суму 14,1 тис. грн.

Упродовж року до центру надійшло 1328 документів від державних установ, організацій, фізичних осіб, що на 46 % більше, ніж у 2009 році. Усі листи розглянуті спільно з виконавчими органами міської ради, правоохоронними органами та іншими суб'єктами соціальної роботи у визначені діючим законодавством строки.

Пріоритетним напрямком роботи центру є забезпечення організації та проведення соціальної роботи із соціально незахищеними категоріями сімей, дітей та молоді. З цією метою діють спеціалізовані формування:

- служба соціальної підтримки сім'ї;

- служба соціально-профілактичної роботи;

- служба соціальної підтримки сімей та молоді з функціональними обмеженнями;

- служба соціального супроводу неповнолітніх та молоді, які перебувають у місцях позбавлення волі та повертаються з них;

- мобільний консультаційний пункт соціальної роботи;

- школа волонтерів.

У 2010 році Центром надано 33779 соціальних послуг, а саме: юридичних - 1470, психологічних - 1650, соціально-педагогічних - 11089, соціально-економічних - 923, соціально-медичних - 346 та інформаційних - 18301. Індивідуальну комплексну соціальну допомогу отримали близько 5 тис. громадян.

Проведено соціальне інспектування умов проживання 526 сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах згідно з повідомленнями суб'єктів соціальної роботи. Відповідно на облік взято 496 сімей. З метою надання комплексної допомоги щодо виходу з кризової ситуації соціальним супроводом охоплено 84 сім'ї, соціальним патронажем - 134 сім'ї. Їм надано 2560 послуг. Центр продовжує соціальний супровід 12 прийомних сімей та 5 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховуються 56 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. Їм надано 2844 соціальні послуги.

Упродовж звітного періоду до центру звернулося 226 осіб з функціональними обмеженнями, яким надано 376 соціальних послуг.

Продовжують свою роботу гуртки для дітей та молоді з функціональними обмеженнями. На їх діяльність з міського бюджету в рамках програми "Соціальна підтримка сім'ї, дітей та молоді" виділено та реалізовано 16 тис. грн. Протягом року проведено 270 групових та 1010 індивідуальних занять гуртків.

У місті активно діє служба соціально-профілактичної роботи, що займається первинною та вторинною профілактикою негативних явищ у молодіжному середовищі. За рік надано 1328 соціальних послуг вживачам психоактивних речовин. У порівнянні із 2009 роком кількість інформаційних та соціально-педагогічних послуг зросла у 3 та 4 рази відповідно. Профілактичною програмою охоплено 334 особи. З метою запобігання поширенню негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі Центром проведено 114 групових заходів, спрямованих на їх профілактику, а також запобіганню ранньому соціальному сирітству, насильству та жорстокості, якими охоплено близько 16 тис. дітей та молоді.

Центр постійно співпрацює із управліннями, департаментами та службою Житомирської міської ради, правоохоронними органами, іншими державними установами. Також налагоджена тісна співпраця з громадськими організаціями, благодійними фондами міського, обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів. У 2010 році проводилися спільні засідання за участю міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, спостережної комісії при виконавчому комітеті міської ради, відділень дільничних інспекторів міліцій УМВС, кримінально-виконавчої інспекції із залученням осіб, які засуджені до покарань, не пов'язаних із позбавленням волі, звільнених від відбування покарань із випробуванням або умовно достроково з метою вирішення поточних питань і контролю поведінки вищезазначених категорій осіб.

Разом з тим на тлі зростання економічних проблем злободенною є проблема виродження моральних сімейних цінностей, спостерігається збільшення випадків вчинення насильства та жорстокого ставлення як в сім'ї, так і до окремих осіб. У 2010 році до Центру надійшло 122 звернення щодо вчинення насильства в сім'ї, що на 82 % більше, ніж у 2009 році (22 звернення). За рік зафіксовано 19 намірів відмов від новонароджених дітей у місті, що майже в 4 рази перевищує показник 2009 року. Завдяки спільній роботі соціальних та медичних працівників з породіллями у 10 випадках дитина залишилася в сім'ї.

Діяльність усіх суб'єктів соціальної роботи має бути зорієнтована на підняття рівня свідомості та небайдужості як суспільства, так і окремої людини до негативних проявів, залучення широких верств населення міста до волонтерської діяльності, поширення правової освіти.

З метою підвищення ефективності роботи з виконання міських програм економічного та соціального розвитку міста Житомира та "Соціальна підтримка сім'ї, дітей та молоді на 2010 - 2011 рр.", відповідно до Закону України "Про соціальні послуги", "Про попередження насильства в сім'ї", ст. 34 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", виконавчий комітет міської ради вирішив:

1. Звіт про діяльність Житомирського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді взяти до відома та його роботу визнати задовільною.

2. Житомирському міському центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді:

2.1. Продовжити роботу із забезпечення системного обліку сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, відповідно до інформації суб'єктів соціальної роботи.

2.2. Забезпечити надання соціальних послуг жінкам, які народили дитину та опинилися у складних життєвих обставинах, дітям та особам, які постраждали від жорстокого поводження та різних форм насильства в сім'ї, спільно з управліннями міської ради: охорони здоров'я, освіти, у справах сім'ї, молоді та спорту, праці та соціального захисту населення, службою у справах дітей, Богунським та Корольовським РВ УМВС України в Житомирській області.

2.3. Продовжити роботу щодо надання допомоги у вирішенні питань працевлаштування та побутових проблем особам з числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування - випускникам навчальних закладів.

2.4. Розширити мережу гуртків, що працюють за індивідуальною формою навчання для дітей та молоді з обмеженнями у русі, до 1 березня 2011 року.

2.5. Забезпечити виконання заходів для соціальної адаптації неповнолітніх, які звільняються з місць позбавлення волі, повертаються зі шкіл, професійно-технічних училищ соціальної реабілітації.

3. Продовжити проведення спільних засідань за участю міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, спостережної комісії при виконавчому комітеті міської ради, відділень дільничних інспекторів міліцій УМВС, кримінально-виконавчої інспекції із залученням осіб, які засуджені до покарань, не пов'язаних із позбавленням волі, звільнених від відбування покарань із випробуванням або умовно достроково з метою вирішення поточних питань і контролю поведінки вищезазначених категорій осіб.

4. Управлінням міської ради: освіти, охорони здоров'я, у справах сім'ї, молоді та спорту, службі у справах дітей, міському центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спільно з правоохоронними органами та громадськими організаціями урізноманітнити роботу з профілактики негативних явищ та утвердження цінностей здорового способу життя у дитячому та молодіжному середовищах шляхом впровадження інноваційних технологій та інформувати міськвиконком до 20 грудня 2011 року.

5. Комунальному підприємству "Реклама" спільно з управлінням по зв'язках з громадськістю міської ради та міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді продовжити роботу з розміщення соціальної реклами на сіті-лайтах міста, спрямованої на профілактику негативних явищ та утвердження моральних цінностей.

6. Управлінню по зв'язках з громадськістю міської ради спільно з міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді систематично висвітлювати заходи щодо реалізації соціальної сімейної та молодіжної політики у місті.

7. Про хід виконання даного рішення інформувати міськвиконком у грудні 2011 року.

8. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Бочковського О. М.

 

Міський голова

В. М. Дебой

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали